Kolmnurkrätik mini-grip kotis (lausriie)

0.57

Kolmnurkrätik on suuremõõtmeline kolmnurkne riie, mida kasutatakse esmaabiandmisel. Sedasorti riidel on mitmeid erinevaid kasutusvõimalusi:

Tootekood: MGH5309P Kategooria:

Kirjeldus

 1. Voltides selle paksemaks ristküliku kujuliseks sidemeks, saab sellega katta laiamõõtmelist haava. Sellisel juhul toimib see nagu haavatampoon, mis imab ved ning aitab peatada verejooksu.
  2. Kui üks kolmnurkrätik käitub nagu haavatampoon, siis teist kolmnurkrätikud saab kasutada esimese kinnisidumiseks ja käitub nagu rullteip või side, mis hoiab haavatampooni paigal.
  3. Kui kannatanu on vigastanud oma kätt, siis saab kolmnurkrätikust moodustada lingsideme käe kaela riputamiseks. Teist kolmnurkrätikut saab kasutada  pikaks ristkülikuks voldituna käe immobiliseerimiseks ümber torso.
  4. Kui kannatanu on vigastanud oma kätt, siis asetage tekk või padi jalgade vahele ning kasutage kolmnurkrätikuid, et siduda jalad omavahel kahest kohast kokku. Siduda tuleks nii, et jalad oleksid tugevalt koos, kuid mitte nii pingule, et vereringlus oleks takitstatud.
  5. Kui kannatanu on väänanud välja randme või pahkluu, siis saab ristkülikuks volditud kolmnurkrätikut kasutada tugisidemena, et toetada  väänatud liigest.
  6.  Peavigastuse korral kasutage kolmnurkrätikut, katta peahaav alates otsmikust kuni kuklani. Vältige sidemete kasutamist  silmadel, ninal või suu peal. Ärge kasutage sõlmsidemeid kaelapiirkonnas, sest need võivad häirida kaela verevarustust.